آخرین مطالب

عضویت در سامانه پیامکی با ارسال «عضویت» به 09199380946

‌اشرافیت مذهبی نما و اعتمادسوزی

‌اشرافیت مذهبی نما و اعتمادسوزی

‌اشرافیت مذهبی نما و اعتماد سوزی

نقل است که مرحوم آیت الله العظمی بروجردی (ره) در درسشان می فرمودند: «مردم عقایدشان را از راه استدلال یاد نگرفته اند، مردم عقایدشان را از ما گرفته اند، من را دیده اند، معتقد شده اند. فقط زبان ما نبوده، عملکرد ما نیز برای مردم دلیل بوده است»
می گویند آقای بروجردی، این قصه را زیاد نقل می کردند که دزدان به قافله ای حمله کرده و آن را غارت کردند. وقتی اموال دزدی را جمع کردند، یک بقچه ای را باز کردند. دیدند کاغذی داخل آن است. رئیسشان کاغذ را برداشت دید بسم الله نوشته.
خدم و حشم را صدا کرد که صاحب بقچه را بیاورید. پیرزنی آمد. گفت: چرا این را نوشتی؟ گفت: نوشتم تا بسم الله اموالم را حفظ کند. رئیس دزد ها گفت: «خوب حفظ کرد، ببندید و به او پس بدهید تا برود». راهزنان اعتراض کردند که ما جان مان را به خطر می اندازیم که یک پولی گیرمان بیاید، تو حالا پس می دهی؟
رئیس رو به آنها کرده و می گوید: «ما دزد مال هستیم، دزد عقیده که نیستیم. اگر این بقچه را می گرفتم، عقیده اش از بسم الله سلب می شد»
برخی افراد به نام انقلاب و جمهوری اسلامی و ذیل عناوین مقدس، چون گرگ در سالهای اخیر به جان بیت المال افتاده اند. برخی از این سیری ناپذیران مدعی آنچنان یقه خودرا تا آخر می بندند که اکسیژن برای ورود مشکل دارد ولی از زیر همین یقه های آنچنانی که اکسیژن به زحمت عبور میکند،میلیاردهاتومان اموال ملت را به راحتی می بلعند. اینها ایمان و اعتقادات مردم را دارند نابود می کنند،البته اینها نه چپ هستند و نه راست،هم در راست هستند وهم درچپ. وبدون شک کارنامه این دوجناح درمبارزه بامفاسد اقتصادی مشمئز کننده و غیرقابل قبول است.
مرتب میگوییم ماهواره ها وبرخی برنامه های ماهواره ها اخلاق و دین مردم را تباه کرده یا بی حجابی را ترویج داده اند،این حرف را نمی خواهم رد کنم وحرف درستی است ولی در وهله اول ایمان و اعتقاد مردم را مدعیان واشراف ریش دار برباد داده اند،اینها با رفتارشان و عملکردشان جوانان را دین گریز می کنند.
آنچه می گویند خودشان عمل نمیکنند،عملشان بارفتارشان یکی نیست. مردم نگاهشان به رفتار انهاست وبراساس رفتار انها قضاوت می کنند نه حرفهای شیک آنها. آنچه می گویند خود عمل نمی کنند.
شیخی به زنی فاحشه گفتا مستی / هر لحظه به دام دگری پا بستی / گفتا شیخا هر آنچه گویی هستم / آیا تو چنان که می نمایی هستی؟

به قلم حسین قاسمی

با ما همراه شوید:

بله:
ble.im/join/YjIzYzU0N2
سروش:
sapp.ir/rahe_bidari
ایتا:
https://eitaa.com/rahe_bidari
اینستاگرام:
instagram.com/rahebidari_ir
سایت:
www.rahebidari.ir

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


4 + = 7

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>