آخرین مطالب

عضویت در سامانه پیامکی با ارسال «عضویت» به 09199380946

احکام و استفاتائات

اهل وفا بر چهره یاس لبخند میکارند

یاس

اهل وفا بر چهره یاس لبخند میکارند یاس، دختر سیل‌زده‌ی ایرانی میگه “آب اسباب‌بازی‌هام‌ رو برده”؛ فیلم یاس در شبکه های اجتماعی بدست بچه‌های فلسطینی و لبنانی رسید و انها که بارها اسباب‌بازی‌هایشان را در بمباران‌های اسرائیل از دست دادند، برای یاس پیام هم‌دردی و هم‌دلی فرستادند! آنها میخواهند بر چهره “یاس‌ها” لبخند بکارند! پویش سراسری #اهل_وفاء با حضور مردمی ... ادامه مطلب »

ورود کاروانی از حشد الشعبی به خوزستان برای کمک به سیل زدگان

حشد الشعبی

حُبُّ ٱلحسین یَجْمَعُنا ورود کاروان بزرگ #حشدالشعبی و حرکت النجبای عراق به دهلران برای کمک به سیل زدگان ایرانی و استقبال امام جمعه و فرماندهی سپاه ناحیه دهلران به همراه پرسنل این ناحیه و جمعی از مسئولان و مردم از این کاروان. یادمان باشد این اتفاقات را مدیون خون چه کسانی هستیم. ۸ سال دفاع مقدس در مقابل رژیم بعث ... ادامه مطلب »

شکوه مقاومت و غیرت

parcham3

شکوه مقاومت و غیرت سیل گمیشان حادثه‌ای بود که افزون بر تلخی توانست حس همبستگی مردم آن دیار را به رخ جهانیان بکشد یا در منطقه خوزستان که سیل تمام زیرساخت‌ها را ازبین برده و سیلاب خروشان کرخه به دهلاویه هجوم آورده، جوانان با تعصب و با غیرت این منطقه برای دفاع از دهلاویه درمقابل موج سیلاب کرخه سیل بند ... ادامه مطلب »

گفتاری در مراتب امر به معروف و نهی از منکر

همانا برای امر به معروف و نهی از منکر مراتبی است که در صورت حصول مطلوب از مرتبه‌ی پائین‌تر- حتی با احتمال حصول آن- جایز نیست که به مرتبه‌ی بالاتر تعدّی نمود. مرتبه‌ی اوّل- این است که کاری انجام بدهد که از آن ناراحتی قلبی او از منکر آشکار گردد و اینکه از او می‌خواهد که معروف را انجام داده ... ادامه مطلب »

گفتاری در مورد شرایط وجوب امر به معروف و نهی از منکر

این شرایط چند چیز است: [شرط] اوّل اینکه: امرکننده و نهی‌کننده بداند که آنچه را که شخص مکلّف ترک کرده یا انجام داده معروف یا منکر است اشاره ، پس بر کسی که معروف و منکر را نمی‌شناسد واجب نیست و علم (در امر به معروف و نهی از منکر) مانند استطاعت در حج، شرط وجوب است. مسأله‌ی ۱- در ... ادامه مطلب »

گفتاری در مورد اقسام امر به معروف و نهی از منکر و کیفیّت وجوب آن ها

مسأله‌ی ۱- در اینجا هر کدام از امر به معروف و نهی از منکر به واجب و مستحب تقسیم می‌شود، پس چیزی که عقلا یا شرعاً واجب است، امر به آن واجب می‌باشد و چیزی که عقلا قبیح، یا شرعاً حرام است، نهی از آن واجب می‌باشد. و چیزی که مندوب و مستحب باشد، امر به آن (هم) همچنین (مستحب) ... ادامه مطلب »

مقدمه ای بر احکام امر به معروف و نهی از منکر در تحریرالوسیله امام خمینی (ره)

این دو از والاترین و شریفترین واجبات می‌باشند و به وسیله‌ی اینها واجبات برپا می‌شود، و وجوب اینها از ضروریات دین است و منکر آن در صورت توجه به لازمه‌ی انکار و ملزم شدن به آن از کفّار می‌باشد. و در کتاب عزیز (قرآن) و احادیث شریفه با زبانهای مختلف بر آنها ترغیب و توجّه شده است. خداوند متعال می‌فرماید: ... ادامه مطلب »

شرط نیست امر و نهی کننده عادل باشد !

از نظر تکلیف شرعی امر به معروف و نهی از منکر بر هر فرد ی واجب است و از کسی که خودش هم عامل به معروف و پرهیز کننده از منکر نیست، این تکلیف ساقط نمی شود. امام خمینی(ره): شرایط وجوب امر به معروف و نهی از منکر: امر و نهی کننده شرط نیست عادل باشد و یا به آنچه ... ادامه مطلب »