آخرین مطالب

عضویت در سامانه پیامکی با ارسال «عضویت» به 09199380946

پاسخ به شبهات

شرط عدم مفسده ، چگونه امام حسین(ع) برای این فریضه،‌جان خود را به خطر انداخت ؟

ااز شرایط امر به معروف و نهی از منکر، نداشتن خطر جانی یا مالی است. چگونه امام حسین(ع) برای این فریضه،‌جان خود را به خطر انداخت ؟ امر به معروف و نهی از منکر یکی از اصول عملی اسلام است ، که از مهم ترین و عالی ترین واجبات اسلامی است. دربارة عظمت این دو وظیفة مهم، به تعبیری رساتر ... ادامه مطلب »

يک اشتباه بزرگ

شهيد مطهري (ره) : در اينجا يک اشتباه بسيار بزرگ براي بعضي پيدا شده است و آن اينکه ممکن است کسي بگويد: من که قدرت ندارم فلان کار را انجام بدهم، اسلام هم که گفته اگر قدرت نداري نکن، پس ديگر من خيالم راحت است. ديگري مي‏ گويد: اسلام گفته است امر به معروف و نهی از منکر در وقتي ... ادامه مطلب »

الان که در ایران طاغوت حاکم نیست، چرا خیلی از مشکلات هنوز حل نشده؟

پاسخ استاد پناهیان به یک شبهه: الان که در ایران طاغوت حاکم نیست، چرا خیلی از مشکلات هنوز حل نشده؟ حجت الاسلام پناهیان در ادامۀ درسنامۀ تاریخ تحلیلی اسلام: – امر خدا به هر چیزی تعلق بگیرد، منشأ نور و معنویت خواهد شد. یعنی اگر افراد با نیّت اجرای «امر خدا» آن کار را انجام دهند، معنوی و نورانی خواهند ... ادامه مطلب »

شبهه : به جای امر به معروف باید کار فرهنگی کنیم !

شبهه و پاسخ به آن: شبهه : به جای امر به معروف باید کار فرهنگی کنیم !!! متاسفانه یکی از شبهات رایج در ذهن مردم ، حتی در قشر مذهبی، که باعث ترک امر به معروف و نهی از منکر میشود همین است. امر به معروف و نهی از منکر فایده ای ندارد! فقط کار فرهنگی لازم است!!! با یک ... ادامه مطلب »

سخنان امام خامنه ای در باب اسلام رحمانی

امام خامنه ای: گاهی یک شعارهایی داده میشود، شعارهای به‌ظاهر اسلامی که باطناً اسلامی نیست؛ از جمله‌ی چیزهایی که اخیراً خیلی رایج شده و انسان می‌شنود در نوشته‌ها و در گفته‌ها، «اسلام رحمانی» [است]؛ خب، کلمه‌ی قشنگی است، هم اسلامش قشنگ است، هم رحمانی‌اش قشنگ است؛ امّا یعنی چه؟ تعریف اسلام رحمانی چیست؟ خب، خدای متعال، هم رحمان و رحیم ... ادامه مطلب »

سید حسن اقا میری

اخیرا کلیپ هایی از حجت الاسلام آقا میری ( سایت بیدار باش ) در اینترنت پخش شده است که متخصصان و کارشناسان دینی نقد هایی جدی به محتوای این صحبت ها داشته اند. در این آدرس می توانید نقد ها را مشاهده بفرمایید: http://www.forum.t-pasokhgoo.ir/thread302.html برای آگاهی دیگران لطفا این پیام را به سایر دوستان نیز ارسال بفرمایید. بسم الله… “توطئه ... ادامه مطلب »

پاسخ به شبهات امر به معروف (شماره ۱)

  گروه “راه بيداري” در امربمعروف و نهی از منکر بعضیا سریع میگن: اثر نداره! ولی همونطور که امام خامنه ای هم فرمودن: “احتمال تأثير همه جا قطعی است“. چه جوری؟ اگه یه وقت بدونیم امربمعروف ما احتمال اثرش ۰ در صده، اونوقت میتونیم بگیم اصلا احتمال اثر نداره و دیگه واجب نیست! اما…. وقتی امر بمعروف میکنیم ۱ – ... ادامه مطلب »

fa_IRPersian
fa_IRPersian