آخرین مطالب

عضویت در سامانه پیامکی با ارسال «عضویت» به 09199380946

بایگانی برچسب : حدیث امر به معروف

در آخر الزمان گروهی هستند که نماز و عبادات را تاجایی که «بی‌ضرر» باشد انجام می‌دهند اما برای امر به معروف و نهی ازمنکر، از ترس ضرر، عذرتراشی می‌کنند

حدیث | در آخر الزمان گروهی هستند که نماز و عبادات را تاجایی که «بی‌ضرر» باشد انجام می‌دهند اما برای امر به معروف و نهی ازمنکر، از ترس ضرر، عذرتراشی می‌کنند / خدا به شعیب(ع): شصت هزار نفر از خوبان قومت را به خاطر سازش با بدان قومت عذاب کردم متن روایت عَنْ أَبِی جَعْفَرٍ ع قَالَ: یَکُونُ فِی آخِرِ ... ادامه مطلب »

حدیث | در آخر الزمان گروهی هستند که نماز و عبادات را تاجایی که «بی‌ضرر» باشد انجام می‌دهند

حدیث | در آخر الزمان گروهی هستند که نماز و عبادات را تاجایی که «بی‌ضرر» باشد انجام می‌دهند اما برای امر به معروف و نهی ازمنکر، از ترس ضرر، عذرتراشی می‌کنند / خدا به شعیب(ع): شصت هزار نفر از خوبان قومت را به خاطر سازش با بدان قومت عذاب کردم کافی، ج۵، ص۵۵ تهذیب، ج۶، ص۱۸۰   ادامه مطلب »

کسى باید امر به معروف و نهى از منکر کند که سه خصوصیت در او باشد

الإمامُ الصّادقُ علیه‏السلام : إنَّما یَأمُرُ بِالمَعروفِ ویَنهى عَنِ المُنکَرِ مَن کانَت فیهِ ثَلاثُ خِصالٍ : عامِلٌ بِما یَأمُرُ بهِ و تارِکٌ لِما یَنهى عَنهُ ، عادِلٌ‏فیما یَأمُرُ عادِلٌ فیما یَنهى ، رَفیقٌ فیما یَأمُرُ ورَفیقٌ فیما یَنهى . امام صادق علیه‏السلام : کسى باید امر به معروف و نهى از منکر کند که سه خصوصیت در او باشد : ... ادامه مطلب »

fa_IRPersian
fa_IRPersian